'אשכולות': לימודי המשך לבוגרי תוכניות בסיס בפסיכותרפיה

תוכניות חד-שנתיות לבוגרי תוכניות בסיס לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, ניתנות על ידי פסיכואנליטיקאים בכירים ומורים בתכנית ללימודים מתקדמים ולהתמחות ייחודית בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית של מרכז ויניקוט בישראל .

בעקבות פניות של רבים מבוגרי תוכניות הליבה של מרכז ויניקוט בישראל ובוגרים של תוכניות אחרות, מוצעים  במסגרת של לימודי המשך מספר אשכולות למידה שיינתנו על ידי מורים שמלמדים בתכנית הארבע שנתית ללימודים מתקדמים ולהתמחות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית, שברובם הם פסיכואנליטיקאים מנחים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.    
הלימודים  יתקיימו בבית מרכז ויניקוט בישראל ברחוב קרליבך 15 תל-אביב, במתכונת של שיעור כפול המתקיים אחת לשבועיים. ניתן לבחור באשכול אחד או יותר. 

אשכול ראשון

להרשמה לאשכול ראשון- לחצו כאן
14 מפגשי למידה תאורטית, בימי שני אחת לשבועיים
מספר מקומות מוגבל ל- 20 משתתפים והקבלה על פי סדר הגעת הטפסים
שכר לימוד : 4620 ₪

תאריכים סמסטר א: 7.11, 21.11, 5.12, 19.12, 2.1, 16.1, 30.1

17:30-19:00 ד"ר מאיר שטיינבוק | בין ידיעה לחוויה: מטרות הטיפול בראי התפתחות החשיבה הפסיכואנליטית
19:15-20:45 שרה קולקר | (שנתי) החלום בראי התורה הפסיכואנליטית

תאריכים סמסטר ב: 27.2, 13.3, 27.3, 1.5, 15.5, 29.5, 12.6

17:30-19:00 ד"ר אילן ברנט | מודל המכל/מוכל של ביון בתיאוריה ובקליניקה  
19:15-20:45 שרה קולקר | (שנתי) החלום בראי התפתחות החשיבה הפסיכואנליטית

להרשמה לאשכול ראשון- לחצו כאן


אשכול שלישי

להרשמה לאשכול שלישי- לחצו כאן
10 מפגשי למידה תאורטית-קלינית, בימי רביעי אחת לשבועיים
מספר מקומות מוגבל ל-12 משתתפים והקבלה על פי סדר הגעת הטפסים
שכר לימוד: 3300₪  

אסף לוריא  –  קריאה בכתבי אנדרה גרין  
בסמינר זה נכיר את עבודתו של גרין ואת המושגים המרכזיים אותם הוא טווה, מושגים המחברים בין פרויד לויניקוט ולביון, תוך יצירת  מבנה תאורתי עשיר ומרתק. לאורך הסמינר, נראה כיצד עבודת השלילי, מרכזית וחיונית להתפתחות הבריאה של הנפש ובו בזמן עלולה להיות כוח פתולוגי, המאיין ייצוגים נפשיים ומותיר חורים בנפש. את התנועה בין אי-ייצוג לייצוג נבין דרך עבודותיו של גרין על היעדר וייצוג, על האם המתה ועל מצבים פסיכוסומטיים.במהלך המפגשים יוקדש גם זמן לחשיבה על מקרים קליניים של המשתתפים ברוח הגותו של גרין.

תאריכים: 9.11.22, 30.11.22*, 14.12.22, 28.12.22, 11.1.23, 25.1.23, 8.2.23, 22.2.23, 8.3.23,  22.3.23  
שעות הקורס: 16:30-19:45
*המפגש השני יתקיים שלושה שבועות לאחר המפגש הראשון ולא שבועיים אחרי

להרשמה לאשכול שלישי- לחצו כאן

לפלייר התוכנית לחצו כאן


על המורים:

ד"ר אילן ברנט
פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי מנחה, בחברה הפסיכואנליטית בישראל וב IPA .יו"ר ועדת ההוראה בחברה הפסיכואנליטית בישראל. מורה במכון הפסיכואנליטי, בתוכניות המתקדמים של מרכז ויניקוט בישראל, במסלול המתקדמים ‘הזרם העצמאי בפסיכואנליזה – פורצי דרכים’, התכנית לפסיכותרפיה, ביה"ס לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב ובמרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית.  

מר אסף לוריא
פסיכולוג קליני מומחה, מלמד  במסלול מצבים מנטליים ראשוניים בחוג לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א, בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר-אילן ובלימודי המשך של התכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית.

גב' רותי ליס
פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל וב-IPA, חברה  בועדת ההוראה של החברה הפסיכואנליטית בישראל, מורה ומדריכה במכון הפסיכואנליטי בישראל, במרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית ובה.ל.פ.ב.א. מורה ומדריכה בתכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית של מרכז ויניקוט בישראל .                                                                                                     

גב' שרה קולקר
פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל וב-IPA, מורה ומדריכה במכון הפסיכואנליטי ובתכנית ללימודים מתקדמים ולהתמחות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית במרכז ויניקוט בישראל , חברה בועדת ההיגוי של המרכז, עורכת מדעית של המהדורה העברית של ספריו של ויניקוט 'חסך ועברינות ' ו 'טבע האדם'.                                                                                        

ד"ר מאיר שטיינבוק
פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל וב-IPA, מורה ומדריך במכון הפסיכואנליטי , מיסד-שותף ומנהל מרכז ויניקוט בישראל, חבר ועדת ההיגוי של המרכז , מורה ומדריך בו. עורך מדעי של המהדורה העברית של ספרו של מייקל אייגן 'העצמי הרגיש'  ושל המהדורה העברית של ספרו של כריסטופר בולאס 'לתפוס אותם לפני שהם נופלים'.                                                                                                      

גב' סמדר שטיינבוק
פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל וב-IPA. יו"ר לשעבר של החברה הפסיכואנליטית בישראל. מורה ומדריכה במכון הפסיכואנליטי בישראל.   ראשת תוכנית "מפת דרכים" של מרכז ויניקוט בישראל, מורה ומדריכה בתוכנית זו,  בתוכנית למטפלים בילדים ומתבגרים, בתוכנית למטפלים באמנות ובתוכנית ללימודים מתקדמים ולהתמחות  בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ויניקוטיאנית של מרכז ויניקוט בישראל.  

                           *התכנית שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים במערכת הלימודים. 


קורסים שהתקיימו בעבר במסגרת לימודי ההמשך:

'גישות' תכנית מודולרית ללימודי המשך לבוגרי תוכניות ליבה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, בהנחיית מרצים שונים: חגית אהרוני, אבי בקר, אילן ברנט, דפנה גולדנברג, חיותה גורביץ', יואל מילר, ענת שומן, ד"ר מאיר שטיינבוק.
הפסיכואנליזה של ההתמסרות ד"ר בועז שלגי
מהפרעות בחשיבה להתפתחות חשיבה רגשית – ו. ביון אתי ומשה לנדאו
מה שאינו שם הוא שם – עבודת השלילי אצל ויניקוט ואנדרה גרין נעמה קינן
'אנסמבל' – (קריאות שונות בוויניקוט) עם חמישה מורים שונים במרכז / מרכז: ד"ר מאיר שטיינבוק
גרין וויניקוט ד"ר מאיר שטיינבוק
'שעטנז' מרכזת: חגית אהרוני
'בוקר ויניקוט' בהנחיית ד"ר מאיר שטיינבוק
'המרחב הטיפולי' בהנחיית ד"ר מאיר שטיינבוק