'גישות' – תכנית מודולרית ללימודי המשך לבוגרי תוכניות ליבה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית


תוכנית 'גישות' נולדה כמענה לפניות רבות שקיבלנו במהלך השנים מבוגרי תוכניות הליבה של המרכז, שהביעו את תקוותם לכך שתימצא עבורם דרך להמשיך את הלמידה ואת הקשר למרכז תוך ההעמקה נוספת בתכנים השונים אשר נפרשו לפניהם במהלך לימודי הליבה. פניות אלה התקבלו בברכה, כחלק ממהותו של מרכז ויניקוט להוות בית מקצועי חי ופועם עבור תלמידיו ובוגריו. אספנו את ההצעות ואת הרעיונות שעלו, וברוח "מפת-דרכים" – המחויבת להעמקת ההכרות עם מגוון של זרמים מרכזיים בפסיכואנליזה העכשווית, בנינו הצעה ללימודי המשך מודולריים, המבוססים על קבוצות קריאה מתמשכות שתפגשנה אחת לחודש לשיעור כפול, לאורך שנה"ל.

הלמידה בתכנית תתקיים במתכונת ייחודית המשלבת קריאה בכתביהם של הוגים פסיכואנליטיים מרכזיים בשיעור הראשון, עם הדרכה קבוצתית ברוח הגישה הנלמדת, שתתקיים בשיעור השני. (מפורט בהמשך) כל תלמיד יוכל לבחור את תחומי העניין בהם ירצה להעמיק מתוך קבוצות הקריאה המוצעות, ובהתאם את תדירות הלמידה המתאימה לו: פעם, פעמיים, שלוש או ארבע פעמים בחודש.

התכנית מיועדת לבוגרי תוכניות הליבה של מרכז ויניקוט בישראל ופותחת שעריה לבוגרי תוכניות בסיס מוכרות לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

הלימודים יתקיימו ב'תיכונט', רח' שושנה פרסיץ 3, ת"א.

לפלייר התוכנית לחצו כאן